КОЛЕДА В НИСКАТА ЗЕМЯ

(или защо е такъв Докладът на европейската комисия)

 

 

Затова нека видим отново гърбовете на холандците, насядали десетина метра под морското равнище в храма "Свети Йоан" на Бъдни вечер 2006 година в Денбош.

 

За този храм е нарисуван триптихът на Бош - Поклонение на влъхвите, който може да бъде зърнат от този  фрагмент.

Преди петстотин Рождества Христови предшествениците на днешните жители на Денбош са били първите, които са заставали пред този триптих.

(репродукцията е 18,4 МБ)

 

Моля изчакайте, зарежда се снимка 413 К

А градът е под морското равнище, защото холандците са отвоювали земята си. Те са изтласкали Океана зад своите диги, защото при тях се казва -

Гради, за да си спасиш душата.


предишна

следваща