![]() |
КОЛЕДА В НИСКАТА ЗЕМЯ (или защо е такъв Докладът на европейската комисия) |
|
|
Затова нека видим отново гърбовете на холандците, насядали десетина метра под морското равнище в храма "Свети Йоан" на Бъдни вечер 2006 година в Денбош.
|
||
|
Преди петстотин Рождества Христови предшествениците на днешните жители на Денбош са били първите, които са заставали пред този триптих. (репродукцията е 18,4 МБ)
А градът е под морското равнище, защото холандците са отвоювали земята си. Те са изтласкали Океана зад своите диги, защото при тях се казва - Гради, за да си спасиш душата. |