Константин Мишев
Гледам, че никой почти не се интересува от теологични, футболни или коминтерновски въпроси...та да си кажа думата за доматите Петко Симеонов беше написал във "Фейсбук", че за да разбереш кой е българин в чужбина - виж му двора. Ако има домати - наш е
По памет предавам. Викам му - абе Петко. в нашето село само в нашия двор няма домати. И той отговаря - сигурно са италианци съседите. Действително в нашето градче(село) почти всички са от италиански произход. Фамилиите са като извадени от "Кръстника"
Но са вече напълно асимилирани - дума не знаят на италиански. Дори много от тях не са католици. Но садят домати
Петко се оказа прав. Иначе, защото всичко са забравили за предците си - ходя на местното гробище да им изучавам произхода. Гробищата в малките градчета са като енциклопедии. Сто души питах защо се казва една улица до нас еди-как си. Никой не знаеше. От надгробните камъни видях това име. Просто е кръстена на хора, които са се заселили тум.