Магистралата София-Ниш

В петата разменена президентска визита между България и Сърбия от 2000 г. насам (според статистиката само Георги Първанов е бил в Белград 2 пъти, Светозар Марович, Борис Тадич и Петър Стоянов са си гостували съответно по веднъж) и вероятно 8-9-ата на високо равнище (ако се броят и премиерските) за вероятно стотен път медиите бяха осведомени, че строежът на автомагистралата Ниш - София, аха, да започне.

Разменени бяха поредните уверения и дежурното клише, че смесената комисия работи все по-конкретно по този въпрос, че вече е уреден (или поне измислен) казусът с финансирането и въобще проектът ще тръгне.

Това заедно със смущаващо ниския стокооборот и не особено активните икономически връзки било единственото петънце върху иначе все по-блестящите и добри отношения между България и Сърбия, обобщава дежурно всеки държавен глава, преди да се раздели дружески с комшията.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>