23 август 2019г.

Ден за почитане на паметта на жертвите на тоталитарните режими. Ден в памет на жертвите на робството.

OMDA  |  Wonderland Bulgaria

Път: : Списъци

Списък на членовете на Независимо сдружение "Екогласност" (1989 г.)

Учредители на 11 април 1989 г.
1. Петър Петров Слабаков - актьор
2. Димитрина Георгиева Петрова - философ, н.с., к.ф.н.
3. Георги Аврамов Димов - оператор
4. Христо Панчев Смоленов - философ, н.с. , к.ф.н.
5. Никола Костов Ковачев - режисьор
6. Цветан Христов Пенчев - юрист, н.с.
7. Александър Панайотов Каракачанов - философ, аспирант
8. Красимир Иванов Кънев - философ, к.ф.н.
9. Владимир Кирилов Симеонов
10. Росица Герова Симеонова - филолог
11. Петър Славков Стайков - философ, к.ф.н.
12. Деян Чавдаров Кюранов - философ, к.ф.н.
13. Вероника Николова - н.с, к.ф.н.
14. Петър Кирилов Берон - биолог, старши н.с, к.б.н.
15. Николай Генов - фотограф
16. Лиляна Иванова Александриева - киновед,
17. Калин Янакиев - философ, н.с, к.ф.н.
18. Христо Маджаров - работник
19. Вера Младенова Младенова - киновед
20. Констанца Попова - киновед

Приети на 16 април
21. Владимир Лалев Краев - кинорежисьор
22. Вяра Николова - философ, социолог, к.ф.н.

Приети на 25 април
23. Петя Дончева Димитрова
24. Рени Константинова Костадинова (гр. Пещера) - инженер-микробиолог
25. Бойка Христова Чуклева - служител

Приети на 4 май
26. Юрай Квака - философ, БАН
27. Станимир Георгиев Петров - студент, СУ
28. Стоянка Георгиева Петрова - студентка, СУ
29. Мариел Николаев Самсонов
30. Лиляна Владимирова Самсонова
31. Здравко Савов Атанасов

Приети на 15 май
32. Николинка Костова Николова - химик, н.с, НИХФИ
33. Георги Борисов Асьов - журналист
34. Делчо Георгиев Вичев
35. Анна Асенова Златкова
36. Людмил Ив. Мартинов - инженер - геолог в „Гео-редмет"
37. Веселин Иванов Донков - журналист и философ
38. Мартин Емилов Ноев

Приети на 29 май
39. Мария Пеева Варамезова (гр. Русе) - пенсионер
40. Павла Евгений Раковска - редактор в Студия за документални филми „Време"
41. Мария Недялкова Бойкикева

Приети на 12 юни
42. Светлана Костадинова Байчинска - театровед, БАН
43. Радко Костадинов
44. Вяра Кръстева Смилкова - журналист
45. Васил Иванов Каракашки - философ
46. Росица Николова Петрова
47. Пламен Иванов Даракчиев - журналист
48. Станчо Асенов Бончев (гр. Пордим) - учител
49. Георги Атанасов Спасов (гр. Пазарджик) - поет и журналист
50. Владимир Христов Петров - (Варна) помощник-капитан на кораб
51. Павел Джаванов Чемишанов (гр. Пловдив)

Приети на 19 май
52. Мариана Дренска - технолог в ХЗ „Георги Димитров", гр. Костинброд

Приети на 23 юни
53. Красен Стефанов Станчев - к.ф.н., ст. ас. ВИИ „К. Маркс"
54. Светлана Делова Жулева - учител
55. Румен Петров Данов
56. Владислав Георгиев Йорданов
57. Йежи Ян Нейман - Полша, гр. Лодз
58. Кристина Димитрова Нейман
59. Румяна Михайлова Атанасова
60. Юлия Тодорова Ивкова
61. Малина Йорданова Стефанова - к.ф.н.
62. Цветан Димитров Кардашев - философ, старши н.с.
63. Георги Н. Николов - журналист

Приети на 9 юли
64. Маргарита Георгиева Велева
65. Христо Ив. Мавров (гр. Търговище), актьор, режисьор
66. Стефан Иванов Седмаков - инженер, водещ проектант от КИПП "Водпроект"
67. Любомир Седмаков - н.с. в ДНИ-НИТИ „Енергопроект", инженер
68. Стефан Василев Василев - Васев, философ, д.ф.н, ст.н.с.
69. Нешка Робева, спортен деятел, народен представител

Приети на 15 септември
70. Едвин Стефанов Сугарев - н. с. в Институт по литература, БАН
71. Милен Марков Темнялов, оператор в СТФ „Екран"
72. Георги Владимиров Попов ( с. Аврамов, Котелско), публицист
73. Борис Тодоров Колев - н.с., к.г.н.
74. Маргарита Неделчева Николова - пенсионер, редактор в СТФ „Екран"
75. Веселин Димитров Кандимиров - СБХ
76. Иван Стоянов Коларов
77. Пирин Илиев Воденичаров - инженер-химик
78. Анда Б. Палиева- н.с., изкуствовед

Приети на 28 септември
79. Нора Борисова Стоичкова - журналист
80. Волен Николов Сидеров - журналист
81. Нина Мирчева - зав.-отдел „Изкуство" при в. „Народна култура"
82. Румен Маринов Русев (гр. Пловдив)
83. Любомир Собаджиев (гр. Русе)
84. Лиляна Спиридонова
85. Донка Пенчева Манукова - член на СБХ
86. Емил Георгиев - асистент по философия, ВИИ „Карл Маркс"
87. Яна Георгиева Божинова - преподавател в английска гимназия
88. Румен Д. Джоглев - инженер-химик

Приети на 9 октомври
89. Марина Николова Нитова - филолог
90. Гергана Делова Жулева - философ
91. Евгений Димитров Босяцки
92. Христо Марков Йонков - ст.н. с, Институт по история
93. Стефан Димитров Калайджиев
94. Володя Янков Миронов - геохимик
95. Владимир Любомиров Левчев - писател и преводач

Приети на 12 октомври
96. Борислав Йоханес Пигов - ГУХМ към БАН
97. Славомир Драганов Цанков (гр. Плевен) - преподавател по история и география
98. Иван Николов Драгошинов - киновед
99. Иван Денчев Събев - журналист
100. Стефан Петков Комитов - (гр. Велико Търново), скулптор
101. Николай Стефанов Симеонов, капитан в Параходство БМФ - Варна